TENIS

Historie tenisu v Rebešovicích

      Tenis se začal hrát v Rebešovicích v roce 1985 na dvou brigádnicky vybudovaných antukových kurtech areálu TJ Sokol. V roce následujícím byly kurty oploceny, dokončila se tenisová stěna a po prvním rebešovickém turnaji v dvouhře (vítěz L.Suchý) i čtyřhře (Minařík, Němec) byla výsledkem tenisového nadšení přihláška družstva dospělých do okresní soutěže. Následující sezónu již dvě družstva dospělých sehrála 80 jednotlivých utkání a rozběhla se tenisová přípravka.

        Koncem osmdesátých let dochází k postupnému útlumu zájmu o soutěže a o tenis samotný, což se negativně projevilo i na stavu tenisových kurtů. Rebešovický tenis mizí ze soutěží a hraje jenom rekreačně několik nadšenců.

        K oživení tenisového dění v naší TJ dochází koncem devadesátých let. Od roku 1997 opět pravidelně hrajeme místní turnaje ve čtyřhře a dvouhře a vytváří se dosti silná skupina lidí pravidelně využívajících tenisové kurty. Podstatně se zlepšil stav antukového povrchu a bylo vybudováno nové oplocení sportoviště. Po dlouhých letech se objevuje rebešovický tenis v organizované okresní soutěži, družstvo mužů hraje od roku 2007 se střídavými úspěchy v soutěži „veteránů“ nad 40 let.

        Tenis v TJ Sokol Rebešovice žije, ale chybí mu více nadšenců ochotných nejen hrát, ale i obětovat volný čas práci při údržbě tenisového areálu a organizaci pořádaných akcí. Především mladší generace našich členů se tomuto krásnému sportu věnuje jenom velmi sporadicky.